Habibi.de Media GmbH’dan ceza faturasi – ne yapilmali?

habibiHabibi.de olan ismiyle tanilan internet sitesine dikkat! Alman firmasi olan habibi.de Media GmbH internet sitesinde alişverişlerinizde 60% ucuzluklarindan faydalana bileceğinize dair reklam yapiyor. Fakat ücretli abonelik hakkinda uyariyi cok insan görmüyor. Bu abonelik size 257€ dan fazla ücrete mal olabiliyor.


Habibi.de’den faturami geldi?

Ozaman bizi ücretsiz arayin!
Telefon numaramiz: 030 47 01 39 96

Biz size yardimci oluyoruz!


Habibi.de Hakkinda

DSCF4412Almanya’nin Chemnitz kentinde oturumu olan Habibi.de Media GmbH firmasi internet sitesi üzerinden sözde ucuz fiyata eşyalar şatis yapiyor. Mesela bir Notebook’u 29,95€‘ya veya bir Marlboro Light sigarasini 1,76€ sunuyor. Son satilan ürünlerin arasinda indirimli bir iMac sadece 11.11 € icin bulunuyor.

Ancak bu ucuzluklari görmek icin, önce internet sitesine kayit yapmak zorundasiniz. Bu platformu kullanmak icin ilk aşamada sadece 1€ ödeniyor. Iki hafta sonra ise otomatik olarak ücretli bir aboneliğe dönüşüyor, eğer süresi dolmadan bir gün önce iptal etmeseniz. Bir yil abonelik ücreti 99€, birde kayit i şlemleri 59€ tutuyor. Bu arada 2 yillik vade icin toplam 257€ tutuyor.

Ucuzluklarin gercekten olup olmamasi, hala belirsiz. Chemnitzli firma ticari işlem şartlarinda (AGB) buna dair bir garanti vermiyor.

Başvuru’dan hemen sonra Habibi.de tarafindan size 99€‘luk bir fatura gönderiliyor. Öbür masraflar ileri zamanda ise isteniyor.

Bu firmanin arkasinda David Jähn adli iş adami var. Onun benzer platformlari öncelerdende coğu zaman hukuki tartişmalara yol acti.


Habibi.de’den faturami geldi?

Ozaman bizi ücretsiz arayin!
Telefon numaramiz: 030 47 01 39 96

Biz size yardimci oluyoruz!


Habibi.de’den gelen ceza faturalari

schadensersatzBu firmanin teklifleri ve faturalari öncelerdende bircok hukuki tartişma konusu olmuştu. Habibi.de’nin internet sitesi ve kayit işlemi öyle yapilmiştirki, coğu kulanicilardan „kaziklama“ olarak algilandirilmiştir.

Gercekten kaziklama yada sömürmemi diye bir kenara; benim görüşüm bir avukat olarak bu internet sitelerinin  işletmetcilerin en azindan para taleplerine haklari yoktur.

Avukat olarak değerlendirmem

RA Hoesmann
Rechtsanwalt Hoesmann

Benim görüşüme göre bu hüküm alman kanun anlaminda sözleşmeye dahil değildir. Hemde başvuruda abonelik ücretine yeterince bilgi ve uyari verilmiyor. Internet kullancilari genellikle böyle pazarlama platformlarin kullanimi ücretsiz zannediyorlar diye, ücretli üyelik bu durumda sürpriz bir hüküm ve bu yüzden gecersiz.

Bu bildirim zaten fiyat verme talimatina karşidir.


Habibi.de’den faturami geldi?

Ozaman bizi ücretsiz arayin!
Telefon numaramiz: 030 47 01 39 96

Biz size yardimci oluyoruz!


Hukuki durum

Bazi yargilar benzer Habibi.de sitesindeki teklifleri yasalara karşi olmadiklarini gecerli kiliyor, ve bundan dolayi ödeme talepleri hakli bulunuyor.

Eğer kullancilar yanlişlikla Habibi.de sitesine kayit oldularsa, fatura cağrisini yoksaymasinlar. Cünkü hukuki durum hala kesin değildir.

Biz size yardimci oluyoruz

telefon_turkÜlke capinda aktif avukat bürosu olarak size Habibi.de GmbH’nin ceza faturalarina karşi savunuyoruz. Bizim avukat büromuz yüzlerce müvekkilimizi David Jähn’nin sahip oldugu firmalara (mesela B2B Technologies’de ona ait) karşi savundu ve bu zamana kadar hic birisi onun firmalarina birşey ödemek zorunda kalmadi.

Eğer size Habibi.de Media GmbH tarafindan ceza faturasi geldiyse, sizi savunur ve yardimci olabiliriz. Bu konuda eğer ücretsiz danişmanlik istiyorsaniz, bizi araya bilirsiniz.

Coğu zaman bir türkce konuşan danişman’da bulunmaktatdir.

  Kontaktieren Sie uns

  Rechtsanwalt Hoesmann

  Telefon – 030 61 08 04 191

  Gerne können Sie uns auch jetzt eine E-Mail Anfrage schicken.

  office@hoesmann.eu

   

  Mit dem "Senden" versichere ich, die Datenschutzerklärung gelesen zu haben und stimme der Nutzung meiner Daten gemäß der Datenschutzerklärung zu.



  Gerne können Sie uns bewerten:

  1 Stern2 Sterne3 Sterne4 Sterne5 Sterne (4 Bewertungen, Durchschnitt: 5,00 von 5)


  Loading...